Fillimi | Kryeartikull

Kryeartikull

Ne, populli më përgjithësues

Me kalimin e kohës, sa më shumë që konsolidohen kombet dhe sidomos njohuritë e të tjerëve, atyre që nuk janë bashkëkombës me ta, aq më ... Lajmi i plote

E shkuara, një tekst i shkruar keq

Brenda një jave ndodhin shumë pak ngjarje që mund të kenë ndikim të vërtetë mbi jetën publike të këtij vendi. Nëse vështron ligjërimin politik, shpesh ... Lajmi i plote

Dorëheqja në nderin e Presidentit..

   Konflikti midis qeverisë dhe Presidentit nuk mund të fshihet. Ai është futur në një qorrsokak që po e dëmton shumë Shqipërinë  për të marrë miratimin ... Lajmi i plote

Një President pa nam e pa nishan

Presidenti i Republikës nuk duket gjëkundi. Ka humbur, si i thonë rëndom, pa nam e pa nishan. Në vendin e tij kemi Bujar Nishanin, besnikun ... Lajmi i plote

Fotot e torturimit të Ilia Karelit

Mediat greke kanë vazhduar me publikimet e detajeve rreth torturimit të Ilia Karelit, që sollën edhe vdekjen e tij. Gazeta greke “To Vima” ka publikuar ... Lajmi i plote

Çfarë Shqipërie duam?

“Një i huaj kur vjen nga Europa në Shqipëri, sheh një vend mjaft të bukur, me brigje deti, me limane të mira, me fusha pjellore, ... Lajmi i plote

Dritëhijet e Ilir Metës dhe “antikorrupsioni” i Berishës

Këto ditë gazeta RD ka nisur një sulm kundër Ilir Metës duke marrë shkas nga një pritje sa masive aq edhe luksoze që organizoi me ... Lajmi i plote

Rama–Basha: Më shumë kur, sesa nëse !

Politika moderne në thelb të saj është moderacion, por edhe pazarllëk i pastër njëkohësisht. Si në çdo tratativë, edhe në politikë ka strategji dhe rikonjicion, ... Lajmi i plote

Jo ne Europe me Edi Ramen !

       Ndodhi ajo që parashikuam shumë shqiptarë që vetdorëheqjen pas humbjes drastike të zgjedhjeve Sali Berisha e pati si trampoline për të mbetur violinë ... Lajmi i plote

Përse deputetët këmbëngulin të shkelin ligjin

Jo shumë kohë më parë, në media u raportua ndëshkimi me gjobë nga policia rrugore i disa deputetëve që parkonin makinat e tyre në trotuaret ... Lajmi i plote

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last gjithsej: 523 | shfaqur: 1 - 10

Lexoni nga autori

Shaban Murati

Shaban Murati

Diplomat karriere dhe gazetar . Autor i shume librave , shkrimeve dhe komenteve mbi marredheniet nderkombetare dhe rolin e Shqiperise ne to