Fillimi | Bota

Bota

Të paktën tri mjekë të vrarë pas sulmit në një spital të Kabulit

Të paktën tri mjekë të huaj u vranë sot në një spital në Kabul nën administrimin e një OJQ-je amerikane gjatë një shkëmbimi zjarri me ... Lajmi i plote

Kina dhe Norvegjia në bisedime sekrete për rivendosjen e marrëdhënieve

 Kina dhe Norvegjia kanë zhvilluar bisedime sekrete në kërkim të zhbllokimit të marrëdhënieve mes tyre, të ngrira që prej katër vitesh, kur Osloja i dha ... Lajmi i plote

Erdogan ngushëllon pasardhësit e armenëve të vrarë gjatë gjenocidit të viteve 1915-17

Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan, i shprehu sot ngushëllimet e Turqisë pasardhësve të armenëve të vrarë në vitin 1915 gjatë masakrave që prekën këtë komunitet ... Lajmi i plote

Presidenti amerikan, Obama në vizitë zyrtare në Tokio në kuadër të turneut aziatik

 Presidenti amerikan, Barack Obama mbërriti sot në Japoni, në etapën e parë të një turneu aziatik delikat, që do të vijojë gjithashtu në Korenë e ... Lajmi i plote

Lavrov: Nëse interesat tona në Ukrainë sulmohen, do të përgjigjemi si në Gjeorgji

 Rusia do të përgjigjet, nëse interesat e saj do të sulmohen në Ukrainë, në të njëjtën mënyrë si në Gjeorgji në vitin 2008, kur ajo ... Lajmi i plote

Erdogan: Numri i refugjatëve sirianë ka arritur pragun një milion

Numri i refugjatëve sirianë që Turqia ka pritur që prej shpërthimit të konflikti në Siri ka arritur pragun një milionë, njoftoi sot kryeministri turk, Recep ... Lajmi i plote

Presidenti i Qipros turke optimist për një marrëveshje gjatë vitit 2014

Presidenti i Qipros turke, Dervis Eroglu, vlerësoi sot se mund të arrihet gjatë këtij viti në një marrëveshje të problemit qipriot, pas rifillimit të negociatave ... Lajmi i plote

Koreja e Jugut vëren një rritje të aktivitetit në qendrën bërthamore të Koresë së Veriut

Koreja e Jugut ka zbuluar një rritje të aktivitetit në qendrën e testeve bërthamore në krahun e veriut, shenjë, sipas Seulit që Pheniani po përgatitet ... Lajmi i plote

Më shumë se 100 të vdekur në tragetin e mbytur

 Bilanci i fundit zyrtar i të mbyturve të tragetit “Sewol”, në Korenë e Jugut është më shumë se 100 të vdekur, por edhe dy herë ... Lajmi i plote

“Shandong Airlines” pororsit 50 avionë “Boeing 737″

Kompania ajrore kineze Shandong Airlines ka porositur 50 avionë “Boeing 737″, njoftoi ajo sot duke konfirmuar informacionet e publikuara nga media e shtetit.Kjo porosi që ... Lajmi i plote

1 2 3 4 next gjithsej: 38 | shfaqur: 1 - 10

Lexoni nga autori

Arben Manaj

Arben Manaj